WOXIC ilklere doymuyor!

Major playofflara katılan, MVP ödülü ve ESL Pro League kazanan ilk Türk oyuncu olan woxic, ilklerine devam ediyor. HLTV Top 20 listesine 12. sıradan girdi. woxic ile birlikte ilk kez bir Türk oyuncu bu listeye girmeyi başarmış oldu.

Bu başarıyla ilgili konuşan woxic: “HLTV’de ilk kez Polonya – Türkiye maçıyla sahne aldım. O gün rakibin ne kadar iyi oynadığını gördüm ve kendime ben de bu kadar iyi olabilirim kendi kendime. İyi oyunculara karşı oynayınca daha da hırslandım” dedi.

DarkPassage’da oynarken WESG turnuvasıyla çeyrek finale kadar yükselen woxic, “WESG turnuvasıyla benim hayatım değişti. Çok iyi bir başlangıç yapmıştık. Virtus.pro takımı ile başa baş bir mücadele etmiştik. Maç başladığında takım arkadaşlarımın gözündeki ateşi gördüm. Takım ruhunu orada hissettim. Kariyerimin en önemli noktası o turnuva, beni ileriye taşıdı, motivasyon ve azim sağladı.” dedi.

HLTV.org

“Zamanı geldi” dedim

DarkPassage takımı kapandıktan sonra Türk takımı tercih etmemesi hakkında konuşan woxic: “Türk oyuncularda mental bir sorun var sürekli bir şeylerden şikayet ediyorlar. Ben de şikayetlerde bulundum ama asla vazgeçmedim. Sürekli şikayetlerin yanında bilinmeyen de bir egoları vardı. Aynı sorunları ben de yaşıyordum ama sürekli çalıştım.” dedi.

HellRaisers’ten teklif aldığı zaman çok iyi bir ingilizcesi olmadığını söyleyen woxic: “HellRaisers’tan teklif geldiğinde kendime zamanı geldi dedim. Kendimi daha ileriye daha yukarıya taşıyacağımı biliyordum. İngilizcemin yeteri kadar iyi olmadığı biliyordum. İngilizcemin hiçbir zaman ana dilim kadar iyi olmayacağını biliyordum ama takımla iletişim kurmak için en iyi seviyeye çıkmaya çalıştım. Takım arkadaşlarımla oynarken nasıl akıcı konuşacağımı öğrendim. Oyunu mu ve dilimi geliştirmek için çok uğraştım çünkü bu büyük sahneye çok geç geldiğimi farkettim.” dedi.

“Takımdan ayrılmam gerektiğini anladım”

HellRaisers’tan ayrıldıktan bir süre sonra yeni kurulan birtakım olan MouseSport’a transfer oldu. MouseSport’un 3 oyuncu değişikliğine gitmesiyle beraber MouseSport’a transfer olan woxic takımdaki ateşleyici oyuncu rolünü de aldı. Çok başarılı bir oyuncu kadrosu olmasına rağmen ateşleyici bir oyuncu olmaması MouseSport’ta bir değişikliğe gidilmesini zorunlu kıldı.

HellRaisers’ta başarılı bir sezon geçiren ve Major turnuvasında çeyrek finale kadar yükselen woxic, “Takımda işler inişli çıkışlı devam etmeye başladı. Düşüşe geçilmeye başlandığında artık takımdan ayrılmam gerektiğini anladım ve kendime burada bir gelecek göremedim” dedi.

MouseSport’un özellikle istediği ateşleyici oyuncu olarak gördüğü woxic bunun karşılığını MINOR turnuvasında verdi. MINOR turnuvasında 12-3 geride girilen yarıya rakiplerini 0-13 yenerek maçı kazandılar ve takım arkadaşları woxic‘in takımı ateşleyici sözlerinin etkisini maç sonunda dile getirdiler.

HLTV.org

“Takımım bana inandı”

Yeni kurulmuş bir takımla beraber turnuvalara katılmaya başlayan woxic, 2018 yılında V4 Future Sports Festival turnuvasında takımıyla başarısız oldu. Bu turnuva hakkında konuşan woxic: “V4 Future Sports Festival’i kazanmak istedik ama maçta %100 odaklanamadığımızı fark ettim. Ne olursa olsun 16-3 gibi bir skorla rakibine yenilmemelisin. Bizim için bir şeyler ters gitti.” dedi.

HLTV.org

MouseSport’a yeni katılmış olmasına rağmen başarılı bir grafik çizen woxic, DreamHack Masters Malmö 2019’da EVP (Turnuvaya Damga Vuran Oyuncu) ödülü aldı. Bir sonraki turnuva olan CS:GO Asia Championships’de şampiyon olan MouseSport’ta woxic MVP ödülünü aldı.
MVP ödülü hakkında woxic: “Yarı final maçında 15-8 gerideydik ve 3’e 1 tek kalmıştım. Takımım o anda bana inandı. Karrigun beni çok iyi yönlendirdi. O raundu kazandım ve şampiyonluğa kadar uzanan bir yol oldu. İlk kez büyük bir turnuva kazandım ve bu benim için daha önemliydi. Ama aynı zamanda MVP ödülü almak ve insanlara ne kadar iyi olduğumu göstermek harikaydı.” dedi.

HLTV.org

“Astralist’i yenebiliriz”

ESL Pro League Season 10‘a, Asya Şampiyonu ünvanıyla gelen MouseSport’un bu kez rakipleri dünyanın en iyileriydi. MouseSport önce E.G.’yi yendi. E.G.’yi yendikten MouseSport daha büyük bir başarıya imza attı. MouseSport yarı finalde dünya sıralamasında 1 numarada olan Astralist’i kendi evinde Danimarka’da yendi. Ve maçın en iyi oyuncusu woxic seçildi. Finalde ise Fnatic takımıyla eşleşen MouseSport bu maçı da kazanarak ESL Pro League Season 10 şampiyonu oldu.

Turnuva hakkında konuşan woxic: “E.G.’yi yendikten sonra Astralist’i de yenebileceğimizi biliyorduk. Aklımda sürekli “Astralist’i yenebiliriz” düşüncesi vardı. Ve yendikte. Astralist’i yendikten sonra “oyunun patronu öldü.” düşüncesindeydik ve finalde Fnatic’i yeneceğimize inandık ve başardık. İnanılmaz bir histi.” dedi.

Son olarak 2019 yılını değerlendiren woxic: “Her zaman yüksek seviyelerde oynayabileceğimi hissettim ve MouseSport’a katılma amacım buydu. Takım olarak daha iyilerini yapabilirdik ama 2019 için kendimizi takdir ettik. Bazı turnuvaları kazanmak için bazı turnuvaları feda etmek gerekiyor bazen. Bir oyuncu olarak bireysel CS:GO Asia Championships’de MVP olmak en iyi başarım, takım olarak ise ESL Pro League Season 10 şampiyonu olmak çok büyük bir başarıydı.İnsanlar bunu şans olarak görebilir ama daha iyi olacağımızı ileride daha fazla görecekler.” dedi.

HLTV.org

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir